پارچه کتانی قاهره مجموعه جنگنده فرانسه

پارچه کتانی: قاهره مجموعه جنگنده فرانسه فرانسوی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود / امام جمعه تهران

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران در سخنان خود در مورد اوضاع آلودگی هوا،‌ زلزله، اقدام اخیر ترامپ در مورد قدس، اوضاع یمن و غیره پرداخت.

گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود / امام جمعه تهران

امام جمعه تهران: گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود

عبارات مهم : ایران

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران در سخنان خود در مورد اوضاع آلودگی هوا، زلزله، اقدام اخیر ترامپ در مورد قدس، اوضاع یمن و غیره پرداخت.

به گزارش ایسنا، آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران 6 دی تولد امام حسن عسگری(ع) و 8 دی وفات حضرت معصومه (س) را تبریک و تسلیت گفت و اظهار کرد: روز 5 دی ماه که چند روز پیش بود روز ایمنی در برابر زلزله و کم کردن اثرات بلایای طبیعی نام داشت، عجیب است این روز چقدر با وضع امروز ما متناسب هست، مردم روزهای تلخی را به مناسبت زلزله و هوای آلوده در این ایام پشت سر گذاشتند، زلزله های متعدد و پی در پی واقعا فاجعه است.

گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود / امام جمعه تهران

وی تصریح کرد: یک فرد ظاهربین می گوید، این یکی از عوارض زمین و خلاء های داخل زمین و خارج شدن گازها و بخارها و … هست، این را قبول داریم ولی تمام این حوادث ظاهری یک علت مهم معنوی هم دارد. اگر در زمین زلزله اتفاق می افتد این گناهان روی زمین است که زمین را می لرزاند، خداوند جهت بندگانش غیر از خیر چیزی نمی خواهد و خودش فرموده کار خوب یا بد به خودتان برمی گردد.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین بیان کرد: این گناهانی که روی زمین اتفاق می افتد، زمین را می لرزاند و این دامن های آلوده، این تجاوز حرام، این خوردن به ناحق بیت المال، این تصرفات غلطی که در اموال عمومی می شود، این دروغ ها و اهانت ها، این غفلت ها و بی توجهی ها به مردم که بار مسوولان در این زمینه بسیار سنگین است و بی توجهی به حال محرومان گناه بزرگی است و این رواج ربا در بانک ها و غیره این هاست که زمین را می لرزاند.

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران در سخنان خود در مورد اوضاع آلودگی هوا،‌ زلزله، اقدام اخیر ترامپ در مورد قدس، اوضاع یمن و غیره پرداخت.

موحدی کرمانی تاکید کرد: بر مردم رحم کنیم، گناه نکنیم لرزه زمین تمام می شود. اگر مردم پاک باشند، پرهیزگاری داشته باشند برکاتی از زمین و آسمان به روی آن ها گشوده می شود. خدا جهت مردم غیر از خوبی هیچ چیزی نمی خواهد، اگر مردم خوب باشند زندگی ارزش در دنیا هم بهشت می شود و اگر ستم کنند، آبروی یکدیگر را ببرند، بر هم رحم نکنند و مسوول به وظیفه و مسوولیتش عمل نکند بله زمین می لرزد.

وی در ادامه اظهار کرد: بله زمین عوامل طبیعی دارد، ولی ریشه آن در عوامل معنوی هم هست، در خیلی از کشورها مسئله زلزله را حل کرده اند، در کشوری مانند ژاپن مرتب زمین می لرزد، ولی آسیبی به مردم نمی رسد. آیا این تکنولوژی را نمی گیریم، اگر نداریم از آن ها که در اختیارشان است به هر قیمتی بگیریم بالاخره تکنولوژی دارند که میزان خسارت ها را به صفر رسانده اند، باید به هر قیمیتی است به دست آوریم ولو به این قیمت باشد که این هایی که حقوق چنین و چنان دارند، حقوق کمتر بگیرند، 17 میلیون بشود 12 میلیون و با این پول تکنولوژی را بخریم تا جلوی زلزله را بگیریم.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین با اشاره به مساله آلودگی هوا گفت: هوای آلوده یک فاجعه بود، هنوز هم متاسفانه هست. این هوای آلوده عده ای را بیمار کرده و عده ای را به فوت کشانده، مردم از شهرهای آلوده فرار کرده اند، این سخن که بعضی می گویند در دهلی، پکن و مکزیکوسیتی هم مانند ما هستند، این نشد سخن، نه افتخار است نه عذر موجه هست. در همین پکن که اسم می برند طبق اطلاعات موثقی که به دست آوردیم در هر محله دستگاه هایی به نام برج های هوا گذاشته و هوای آلوده را گرفته و هوای سالم را وارد می کنند، ذراتی هم که می گیرند به محصولات ارزشمند تبدیل می کنند.

گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود / امام جمعه تهران

موحدی کرمانی ادامه داد: در هر ساعت 30 هزار مترمربع تصفیه می کنند، در ماه هشتم سال 2008 میلادی که قرار بود المپیک در چین برگزار شود، از اول سال هفته ای یک بار باران مصنوعی در روزهای جمعه داشتند، آیا جمعه؟ جهت این که یک شنبه که مردم تعطیل هستند هوای تمیزی داشته باشند و حتی نزدیک به برنامه المپیک در سال 2008 یک روز در میان این باران وجود داشت و هوا تمیز می شد، بله درست است در صنعت عقب هستیم آن هم از مظالم پهلوی پدر و پسر، ولی بالاخره 40 سال است انقلاب کردیم وقت کمی نیست.

وی افزود: قرآن می گوید می خواهیم شما الگو باشید، شما ملت مسلمان و شیعه، شما کشور اسلامی. حالا بیگانه و کفار جهت ما الگو شدند. تازه چین نه تنها جهت این مساله بلکه جهت فضای آلوده مجازی هم فکر کردند، فیلتر قرار دادند تا فکری که مخالف نظام آنهاست وارد مغز مردم چین نشود. ولی ببینید چند روز قبل رهبری در مورد اینترنت چه گفتند فرمودند امروز در اینترنت هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت کشور عزیزمان ایران هست. حالا که وضع این هست، این شد حرف که بگویند اینترنت را آزاد بگذاریم تا هر حرف غلط و هر فکر مسمومی اجازه پیدا کند وارد مغزها شود این چه تفکری هست. خدا ان شالله مسوولان ما را از خواب بیدار کند.

خطیب نماز جمعه این هفته پایتخت کشور عزیزمان ایران در سخنان خود در مورد اوضاع آلودگی هوا،‌ زلزله، اقدام اخیر ترامپ در مورد قدس، اوضاع یمن و غیره پرداخت.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران همچنین خطاب به مدیر جمهور آمریکا گفت: به نظرم ترامپ در حال سقوط است این آقا تعادل فکری و روانی ندارد، مخصوصا این حرکت اخیرش اقدام ننگین و مفتضحانه اش در مورد قدس که فریاد شرکت ملل را بلند کرد و شرکت ملل او را محکوم کرد، علاوه بر این که متحدانش در اروپا و سایر کشورها اینچنین کردند. اینک هم که قصد منزل خدا را کرده و به جنگ خدا آمده؛ آقای ترامپ خیلی خوابی نه! خیلی احمقی.

موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: ترامپ به حماقت مسوولان قبلی آمریکا اعتراف کرد، می گوید احمقانه 7 تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم این جمله را با انتقاد از سیاست خارجی و سیاست داخلی دولت های قبلی گفت، 7 تریلیون دلار کم نیست به ناحق خرج کردند تا ضربه بزنند به بشریت، اسلام و کشور عزیزمان ایران ولی نتوانستند هیچ غلطی کنند. من به ترامپ می گویم خوب است خودت هم بیدار شوی و فکر کنی. خودت هم احمق هستی و مرتب کارهای احمقانه می کنی به همین تصمیمی که در مورد قدس گرفتی زیاد فکر کن، قدس صاحب دارد صاحب این منزل خداست، ابرهه خواست به کعبه ضربه بزند نابود شد، یزید منجنیق گذاشت تا کعبه را سنگ بار کند هنوز شروع نشده خبر آمد یزید به درک رفت، حالا تو هم تصمیم گرفتی در مورد نخستین قبله مسلمین این کار را انجام دهی، مطمئن باش که نابود خواهی شد.

گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود / امام جمعه تهران

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بر اساس گزارش صلیب سرخ مردم مظلوم یمن از گرسنگی در حال فوت هستند، این سخن صلیب سرخ است می گوید از هر 10 نفر که در یمن هستند 6 نفر به مشکل می توانند چیزی جهت خوردن پیدا کنند.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: عربستان صعودی که دم از اسلام و قرآن می زند، حیا کند، خونریزی و آدم کشی بس هست، قدری تجدیدنظر کرده و فکر کند واقعا مسلمان است و این اندازه مسلمان می کشد. این عربستان مدعی اسلامیت، حمام خون راه انداخته و این طور جنایت می کند و آمریکا و اسرائیل از او حمایت می کنند.

موحدی کرمانی همچنین با اشاره به بیانات گستاخانه وزیر خارجه بحرین گفت: وزیر خارجه بحرین جسارتی به کشور عزیزمان ایران کرد که به نظر بنده او حقیرتر و پست تر از آن است که در تریبون نماز جمعه اسم او برده شود، جواب ابلهان خموشی است.

وی در ادامه با اشاره به سالروز 9 دی ابراز کرد: فقط یک جمله بگویم، چها که نکردند، حرکتی به وجود آوردند و در این حرکت چه اتفاقاتی که نیفتاد، چقدر به ماه رمضان بی احترامی شد، روزه ذلت آشکارا انجام گرفت، به تمثال مبارک امام (ره) توهین شد، به عاشورا اهانت شد، به خون مقدس امام حسین (ع) اهانت شد، خوب بود حیا می کردید، یهودی و نصرانی در عاشورا شرکت می کنند، ولی شما در کشور عزیزمان ایران اسلامی چه کردید چه جنایتی کردید خدا اگر از شما بگذرد از اهانتی که به امام حسین (ع) کردید نخواهد گذشت.

خطیب نماز جمعه پایتخت کشور عزیزمان ایران خاطرنشان کرد: شما کور بودید، کر بودید، ندیدید آمریکا مردم را تشویق می کند تا به خیابان ها بیایند، دشمن کشور عزیزمان ایران کار شما را تشویق می کند، اسرائیل تشویق می کند، اگر مدعی هستید این ها مربوط به ما نیست آیا خودتان را کنار نکشیدید، مردم را تشویق هم کردید، ضربه ای که به کشور عزیزمان ایران زدید کمتر نمونه ای در تاریخ ما دارد، بالاخره نمی دانم خدا از شما بگذرد مردم از شما نمی گذرند، خدا این کشور را از خطر شما و امثال شما حفظ کند.

وی در آخر با تاکید بر توجه به پرهیزگاری اظهار کرد: تا می توانید پرهیزگاری را رعایت کنید هرچه در توان دارید مصروف پرهیزگاری کنید، خود را به گناه آلوده نکنید، گناه انسانیت انسان را ضایع می کند و انسان را از حد حیوانات هم پائین می آورد.

واژه های کلیدی: ایران | زلزله | آقای ترامپ | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs