پارچه کتانی قاهره مجموعه جنگنده فرانسه

پارچه کتانی: قاهره مجموعه جنگنده فرانسه فرانسوی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران! / اسرائیل سه مسئله دارد/ لیبرمن

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران مسئله مهم تل‌آویو هست، از مواضع ضدایرانی ولی‌عهد سعودی تمجید کرد.

ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران! / اسرائیل سه مسئله دارد/ لیبرمن

لیبرمن: اسرائیل سه مسئله دارد: ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران!

عبارات مهم : ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران مسئله مهم تل آویو هست، از مواضع ضدایرانی ولی عهد سعودی تمجید کرد.

به گزارش فارس، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز یکشنبه کشور عزیزمان ایران را به تلاش جهت محاصره این رژیم متهم کرد و گفت تل آویو اجازه نمی دهد کشور عزیزمان ایران سوریه را به یک پایگاه نظامی بدل کند.

ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران! / اسرائیل سه مسئله دارد/ لیبرمن

وی که در نشستی به میزبانی روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» صحبت می کرد، گفت: «همانطور که یکی از همکاران من در گذشته گفته، ما سه مسئله داریم: ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران. اول اینکه، کشور عزیزمان ایران کشوری است که به دنبال ایجاد بی ثباتی در کل منطقه ماست. این فقط محدود به اسرائیل نیست. فعالیت های آن را در یمن می بینید، در لبنان می بینید، در عراق، در سوریه.»

لیبرمن افزود: «گزارش هر سال وزارت خارجه [آمریکا] راجع به حمایت از تروریسم را دیده اید، که می گوید کشور عزیزمان ایران بزرگترین حامی دولتی تروریسم هست. قطعا کشور عزیزمان ایران حامی آن هاست و تلاش می کند دور تا دور اسرائیل نیروهای نیابتی ایجاد کند. ما حزب الله را داریم، جهاد اسلامی را داریم، حماس را داریم. هیچ کدام از آن ها بدون حمایت ایران، حتی یک هفته هم، قادر به بقا نیستند.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران مسئله مهم تل‌آویو هست، از مواضع ضدایرانی ولی‌عهد سعودی تمجید کرد.

او با بیان اینکه فعالیت های کشور عزیزمان ایران علیه اسرائیل بعد از امضای برجام شدت یافتن شده، گفت: «ایران تلاش می کند سوریه را به پایگاهی علیه اسرائیل تبدیل کنند.»

لیبرمن در پاسخ به این پرسش که «آیا آن ها دنبال جنگ با ما هستند؟»، گفت: «آن ها گام های محکمی برداشته اند، ولی ما حاضر نیستیم به آن ها اجازه این کار را بدهیم، به هر قیمتی که شده است از اینکه ایرانی ها در خاک سوریه پایگاهی علیه کشور عزیزمان ایران ایجاد کنند، جلوگیری خواهیم کرد.»

در ادامه این نشست، مجری راجع به علت تصمیم احتمالی روسیه جهت انتقال سامانه دفاعی اس-۳۰۰ به سوریه و تصویر العمل احتمالی تل آویو پرسش کرد. لیبرمن گفت: «دوباره، جهت روشن کردن موضعمان می گویم، ما جهت خود در کل سوریه آزادی عمل را حفظ می کنیم. ما به دنبال حمله به روس ها یا حتی مداخله در امور داخلی سوریه نیستیم. ولی اگر کسی فکر کند که این امکان وجود دارد که موشک شلیک کند و به اسرائیل یا هواپیماهای ما حمله کند، تردیدی نیست که ما پاسخ می دهیم، با قدرت هم پاسخ می دهیم.»

ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران! / اسرائیل سه مسئله دارد/ لیبرمن

او در پاسخ به این پرسش که اگر از این سامانه علیه جنگنده های رژیم صهیونیستی استفاده شود، تصویر العمل تل آویو چه خواهد بود، گفت: «تردیدی نیست که ما وارد عمل می شویم و اقدام می کنیم.»

در ادامه مجری با بیان اینکه لیبرمن دو روز پیش با «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار کرده، از او پرسید که به نظرش آمریکا باید چه تصمیمی راجع به توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران بگیرد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران مسئله مهم تل‌آویو هست، از مواضع ضدایرانی ولی‌عهد سعودی تمجید کرد.

لیبرمن گفت: «این را بگویم که این مسئله ای مربوط به ما نیست و این آمریکایی ها هستند که باید در این مورد تصمیم بگیرند و از ما هم مشاوره نخواسته اند… ما فقط می توانیم راجع به موضع خودمان صحبت کنیم. ما فکر می کنیم که این توافق بسیار بسیار بدی هست. این اشتباه بزرگی هست. از نظر ما هیچ دلیلی جهت این توافق وجود ندارد و اگر کسی این توافق را لغو کند، ما کاملا از او حمایت می کنیم.»

وی همچنین بار دیگر با متهم کردن کشور عزیزمان ایران به حمایت از تروریسم، گفت در صورتی که آمریکا اعلام کند که از برجام خارج می شود، به اقتصاد کشور عزیزمان ایران و به تبع آن به توان پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت فعالیت منطقه ای ضربه می زند.

ایران، کشور عزیزمان ایران و ایران! / اسرائیل سه مسئله دارد/ لیبرمن

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت تل آویو اکنون در تمام سطوح «روابطی بسیار نزدیک» به دولت کنونی آمریکا دارد و «میزان استحکام روابط ما باورنکردنی است.»

در ادامه مجری از لیبرمن خواست راجع به روابط مخفی تل آویو به کشورهای عربی منطقه توضیح دهد. وی با خنده گفت: «واقعا از من انتظار دارید که این پرسش را پاسخ دهم؟»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: «می دانید، در جریان سفر اخیر ام. بی. اس (محمد بن سلمان ولی عهد سعودی) به واشنگتن، او راجع به اسرائیل صحبت نکرد… او فقط راجع به یک عنوان صحبت کرد: ایران. فکر می کنم امروز در دنیا عرب این درک به وجود آمده که ترساندن بزرگ جهت آن ها صهیونیسم، اسرائیل یا یهودیت نیست، بلکه کشور عزیزمان ایران و افراط گرایی اسلامی است.»

وی ادامه داد: «روشن است که هنگامی که شما دشمن مشترکی دارید و این درک هم به وجود آمده که ما دشمن نیستیم، بلکه برعکس، یک راه حل هستیم. فکر می کنم این مبنایی جهت یک همکاری تازه ایجاد می کنیم… ما پرواز مستقیم هواپیمایی هند از آسمان عربستان به اسرائیل را شاهد هستیم، موضع گیری های ام. بی. اس را شاهد هستیم که کاملا حق بقای اسرائیل را به رسمیت شناخت.»

لیبرمن افزود: «فکر می کنم دستکم فضای جدیدی وجود دارد که می توان دستکم به ایستگاه بعدی رفت. امیدوارم که خیلی سریع این ایستگاه بعدی را شاهد باشیم.»

اظهارات لیبرمن در حالی مطرح می شود که کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم روز یکشنبه گزارش داد که ولی عهد سعودی در جمع سران شرکت های یهودی آمریکا از «محمود عباس» مدیر تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرده و در موضعی مشابه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی عباس و فلسطینی ها را عامل شکست مذاکرات سازش معرفی کرده است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | سوریه | ایرانی | آمریکا | ایرانی | اسرائیل | آمریکایی | صهیونیستی | آویگدور لیبرمن | رژیم صهیونیستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs